Ulubione utwory na pierwszy taniec weselny w 2013 roku

Ulubione utwory na pierwszy taniec weselny w 2013 roku

Każda młoda para w organizacji swojego wesela w końcu dochodzi do momentu, w którym musi podjąć decyzję i wybrać tą jedyną, najpiękniejszą piosenkę do której zatańczy swój pierwszy małżeński taniec. Ale zacznijmy od początku. Skąd się w ogóle wziął zwyczaj pierwszego tańca na weselu?

Pierwszy taniec na weselu – skąd tradycja?

Tradycja pierwszego tańca, jak i innym weselnych zwyczajów ma kilku wieczną tradycję. Tak, jak i dzisiaj pierwszy taniec rozpoczynał zabawę na weselu, ale dawniej Panna Młoda tańczyła pierwszy taniec z ojcem lub starostą weselnym, a oni przekazywali Pannę Młodą kolejnym drużbom, aż w końcu trafiała ona w ręce Pana Młodego. Jak głosi tradycja, po pierwszym tańcu Para Młoda powinna zatańczyć ze swoimi rodzicami (kolejność tańczenia jest bardzo ważna – Pan Młody najpierw z teściową, a potem z matką, a Panna Młoda- z ojcem, a potem teściem). Tradycyjnie goście weselni powinni poczekać, aż do zakończenia się trzeciego tańca, ale obecnie zwyczaj ten jest często łamany i zdarza się, że goście zaczynają tańczyć już nawet w trakcie pierwszego tańca Młodej Pary.

Ostatnio pojawiła się już nawet nowa moda wśród nowożeńców. Niektórzy rezygnują całkowicie z tradycji pierwszego tańca (głównie ze względu na stres związany z publicznym wystąpieniem jakim jest pierwszy taniec) i zapraszają wszystkich gości na parkiet. Aby poradzić sobie z pierwszym tańcem można zdecydować się na uczestnictwo w kursie tańca. Niektórzy wybierają specjalne kursy tańca dla Pary Młodej (takie kursy przygotowują tylko do pierwszego tańca, często para w trakcie kursu uczy się układu do swojej piosenki), ale inni podchodzą do tematu bardziej profesjonalnie i zapisują się na normalne kursy tańca tak, aby czuć się komfortowo w trakcie wesela i móc „obtańcować” rodzinę bez stresu. Niezależnie który wariant wybierzemy ukończenie kursu pozwoli nam poczuć się pewniej na parkiecie i dobrze się bawić.

Piosenki na pierwszy taniec w 2013 roku

I na koniec najważniejsze. Jaką piosenkę wybrać i jakie piosenki są modne w 2013 roku? Decyzja o wyborze piosenki nie jest łatwa, ale powinna należeć tylko i wyłącznie do Państwa Młodych. Dla jednych piosenka ta musi mieć wymiar symboliczny (często para wybiera piosenkę przy której tańczyła pierwszy raz ze sobą), dla innych – romantyczny (piosenka musi być romantyczna i najważniejsze, aby była o miłości), a inni wybierają piosenkę podczas której mogą zaprezentować wyuczony układ, a tym samym zaprezentować swoje zdolności taneczne całej rodzinie. Co jest modne w tym sezonie? Przede wszystkim połączenia różnych stylów. Młode Pary często łączą taniec standardowy z tańcem nowoczesnym. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach zawsze może wybrać jedną z najchętniej wybieranych piosenek wśród których od lat króluje Lady Pank – „Zawsze tam, gdzie Ty”, Joe Cocker – „You are so beautiful” lub piosenka Seweryna Krajewskiego – „Wielka miłość”.

Warto pamiętać, że pierwszy taniec bez względu na to, jaką piosenkę wybierzemy będzie piękny i niezapomniany. To właśnie w tej chwili małżonkowie przytulają się i tańczą ze sobą po raz pierwszy jako mąż i żona. A ja, Dj weselny po prostu zagram wszystko co tylko będziecie chcieli 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.