Repertuar na weselu – przy czym lubimy się bawić?

Repertuar na weselu – przy czym lubimy się bawić?

Gdy przygotowania do wesela nabierają tempa, a wielki dzień zbliża się nieubłaganie, musimy zmierzyć się z wyzwaniem pod tytułem „Repertuar na weselu, czyli jaka muzyka na weselu”. Tradycyjna muzyka weselna, czyli tak zwane Disco Polo czy też coś bardziej ambitniejszego, a może najnowsze hity i nowości z rynku polskiego lub zagranicznego? Wybór jest ogromny i często Młodzi sami nie wiedzą, a często nawet nie zastanawiają się nad repertuarem na swoje wesele. Jaki repertuar na wesele wybrać?

Jestem Dj’em weselnym już wiele lat i z zaciekawieniem obserwuję zmiany, jakie dokonują się w muzyce weselnej i w repertuarze weselnym. Mimo upływającego czasu i zmian, jedno mogę powiedzieć z całą pewnością. A mianowicie to, że tradycyjna muzyka weselna (lub też jak niektórzy wolą Disco Polo) nie umarła i nie odeszła do lamusa, ale nadal jest i ma się na naszych weselach całkiem dobrze.
To co z mojego punktu widzenia jest dobre i pozytywne to różnorodność granej muzyki. Obecnie na weselu można usłyszeć i zatańczyć do muzycznych standardów, do Disco Polo, do rock and rolla, często wybieramy również kawałki popowe. Dla każdego coś się znajdzie, a jednocześnie ta nasza tradycyjna muzyka weselna wciąż zachęca wiele osób do ruszenia na parkiet. Obecnie Dj’e, ale zespoły muzyczne również tworzą tzw. sety tematyczne, w trakcie których grają określony rodzaj muzyki (kawałki mogą być utrzymane w jednej stylistyce, czy też mogą być jednego gatunku muzycznego).
repertuar na wesele
Kolejną zaobserwowaną zmianą jest nastawienie Młodej Pary do muzyki granej na weselu, które uległo niesamowitej przemianie. Kiedyś Młodzi ograniczali się tylko i wyłącznie do wybrania Dj’a lub też zespołu na swoje wesele, a obecnie często wraz ze mną przygotowują sety muzyczne i sami często wybierają poszczególne utwory muzyczne, które gram na ich weselu.
Dla Młodych mam tylko jedną przestrogę! Warto pamiętać, że muzyka na weselu nie jest grana tylko dla Młodej Pary (a tak naprawdę prawie w ogóle dla nich nie jest grana), tylko dla gości weselnych. Warto to wziąć pod uwagę dobierając konkretne typy muzyki. Nawet jeśli jesteśmy fanami mocnego brzmienia, niekoniecznie to mocne brzmienie będzie dobrze odebrane na naszym weselu, a tym bardziej nie zagwarantuje nam udanej zabawy.

Wszystkim tym, którzy nie są pewni, jakiego rodzaju muzykę chcą usłyszeć na swoim weselu, chętnie pomogę i podpowiem, co w danym „sezonie weselnym” jest modne i jaką muzykę warto grać, aby zabawa trwała, aż do białego rana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.