Podziękowania dla rodziców – wodzirej czy Młoda Para

Podziękowania dla rodziców – wodzirej czy Młoda Para

Dostaję wiele zapytań od przyszłych Młodych Par dla których gram na weselach jako dj weselny o podziękowania dla rodziców, o to, kto powinien je wygłosić, jaką formę powinny przybrać, w jakim momencie je przeprowadzić.
Podziękowania dla rodziców nie są żadną nowością na weselach i z doświadczenia wiem, że część par decyduje się na taką oficjalną formę wyrażenia swojej wdzięczności dla rodziców, a część nie wyobraża sobie takiego punktu na swoim weselu i to z różnych powodów (czasami jest to dla nich zbyt emocjonalny moment).
Ja ze swojej strony zawsze pytam Młodą Parę, czy i w jakiej formie chcą wyrazić swoją wdzięczność dla rodziców jednocześnie proponując kilka scenariuszy. Takie podziękowania mogę wygłosić ja osobiście mówiąc od siebie kilka słów, ale chętnie również zgadzam się, aby to Młodzi zasugerowali treść mojego przemówienia (będzie miało ono bardziej indywidualny charakter), a najlepszy efekt jest, kiedy mogę powiedzieć coś miłego i osobistego o każdym z rodziców, o tym jacy są i za co im Młoda Para najbardziej dziękuje.
Drugą opcją (którą ja ze względu na osobisty charakter przemówienia polecam) jest, aby to Młoda Para powiedziała od siebie kilka słów rodzicom i/lub wręczyła drobne upominki czy też kwiaty.
W drugiej części podziękowań zazwyczaj puszczam dedykowaną specjalnie dla rodziców piosenkę. Klasykiem jest oczywiście piosenka Urszuli Sipińskiej ‘Cudownych rodziców mam”, która chwyta za serce.
Moją alternatywną propozycją jest wybranie dwóch piosenek tak, aby Młoda Para miała okazję zatańczyć z rodzicem oraz teściami w parach. Zdecydowanie odradzam tańczenie w tzw. kółeczku. Taniec w parach ma bardziej osobisty charakter niż taniec grupowy i daje możliwość rozmowy.

Jako doświadczony wodzirej weselny jestem otwarty na wszelkie alternatywne propozycje, które proponują mi Młode Pary. Jednym z pomysłów może być rodzinny quiz połączony z podziękowaniami, czy też prezentacja zdjęć rodzinnych lub zdobywający coraz więcej fanów przygotowany zawczasu filmik z podziękowaniami.

Dla tych, którzy nie mają ciekawego pomysłu, a chcieliby zrobić coś oryginalnego polecam również poszukanie pomysłów w sieci lub też na forach weselnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.