Czemu Dj weselny a nie Dj?

Czemu Dj weselny a nie Dj?

Dj weselny a nie Dj-dlaczego?

W latach bodajże ’90 rozpoczęła się wielka kariera Dj’i, która nieprzerwanie trwa do dzisiaj. Oczywiście obecnie Dj kojarzy się z czymś innym niż dawniej, ale jednak stereotypy dalej funkcjonują i wielu z nas na zadane na ulicy pytanie: „Z czym kojarzy Ci się praca Dja?” odpowie oczywiście, że z puszczaniem muzyki i klubem/dyskoteką.
Obecnie nie wiele ma to wspólnego z rzeczywistością. Zawód ten bardzo wyewoluował i to w kierunku pełnego profesjonalizmu. Można powiedzieć, iż w skrócie dalej polega na puszczaniu muzyki z płyt (lub komputera), ale osoby, które zajmują się tą pracą zawodowo wiedzą, że z realiami lat ’90 niewiele ma to już wspólnego. Profesjonalny Dj weselny i klubowy jest obecnie wyposażony w doskonały sprzęt nagłaśniający, miksery, światła, wytwornice dymu, lasery (czyli tzw. efekty specjalne).

Specjalizacja w branży dj

Śmiało mogę powiedzieć, że branża Dj’i bardzo się podzieliła. Szukając w internecie Dj, który uświetni uroczystość weselną lub prezentację nowego produktu czy też poprowadzi imprezę rodzinną, trzeba mocno sprecyzować swoje hasło np. dj na wesele. Ma to związek głównie z tym, iż branża stała się bardziej specjalistyczna i wielu z nas obsługuje tylko konkretne okazje i często nie czuje się dobrze w innej roli (podam przykład – np. Dj, który zajmuje się graniem w klubach niekoniecznie odnajdzie się na weselu i nie sprawdzi jako wodzirej). Wydaje się, że i w klubach i na weselach chodzi głównie o puszczanie muzyki i dopasowywanie jej do charakteru imprezy oraz oczekiwań gości. Nic bardziej mylnego! Granie na dyskotece czy klubie jest bardziej „intymne” niż granie na weselu, w trakcie którego trzeba być również doskonałym wodzirejem. A podając inny przykład, zajmując się uświetnianiem uroczystości firmowych (wspomnianej już wcześniej prezentacji samochodu lub nowego produktu) często muzyka staje się tłem, a cechą niezbędną u dobrego Dj’a zajmującego się tego typu imprezami to przede wszystkim sztuka bycia konferansjerem, który w sposób profesjonalny potrafi zaprezentować „atrakcję spotkania”, a nie „zagadać” uczestników tego spotkania.

Dj weselny – charakterystyka

Ja, jako Dj weselny, dobrze czuję się zajmując się oprawą muzyczną wesel, studniówek, wszelkich imprez rodzinnych i okazjonalnych. Śmiało mogę również poprowadzić imprezę firmową czy też wszelkie prezentacje firmowe. Prowadząc takie imprezy dostosowuję muzykę graną przeze mnie do wymagań klientów. Jednocześnie jestem w stanie zagrać i zabawić wesele nawet w przypadku braku wyraźnych podpowiedzi ze strony Państwa Młodych i ich rodziców co do gustów muzycznych gości. Nie narzucam mojego stylu muzycznego, a raczej łączę tradycję z nowoczesnością. Jako Dj weselny często podpowiadam Parom Młodym, aby przede wszystkim pamiętały o starszym pokoleniu i proponuję tzw. miksy muzyczne.
I na koniec jeszcze krótko o zabawach weselnych (o których już pisałem w tym poście). Nie namawiam i nie odradzam. Sprawę zabaw na weselach prowadzonych przeze mnie zostawiam gościom weselnym i Młodej Parze. Osobiście uważam, że jeśli goście się bawią to nie ma sensu ich organizować, a więcej o zabawach na weselu w w/w poście. Zapraszam do lektury w 100% jako Dj weselny 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.